Artus Thor

 

   Jsme skupina scénického šermu a divadla akce.
Naše programy jsou zaměřeny na období středověku a baroka a jsou upraveny pro zábavu širokého spektra diváků.

   Členové skupiny Artus Thor jsou velmi zkušení šermíři, herci i kaskadéři, kteří pracují v oblasti scénického šermu, divadla a filmu více než 25 let. Naši členové se účastnili natáčení filmových projektů, jako např. Krvavý román,  Arabela, Mlhy Avalonu, Příběh rytíře, Van Helsing, Tristan a Isolda a dalších.

 

 

Mater Lacrimarum

   Fascinující představení skupiny Artus Thor. Příběh fantazie a fikce o nejmocnější čarodejnici Mater Lacrimarum – Matce Slz. Mystická noční show plná soubojů mezi dobrem a zlem, umocněná světelnými a pyrotechnickými efekty. ”Stojíš uprostřed mrtvého údolí, kamkoliv pohlédneš, oči zabolí. Kdo ví, kam se poděl strach! Nedojdeš k cíli, vždyť to víš, jiný kraj už nespatříš. Hle rudý démon, ohně pán, kraluje vprostřed horkých rán…..”

 

 

 

 

 

 

 

Ve znamení tygřice

   Známé filmové melodie a hlášky a šermířské klauniády spojené do scénáře ztřeštěné komedie z dílny skupiny Artus Thor!

Aneb vše vzniká v dokonalé rovnováze, jak ve své moudrosti rozhodl Bůh. Dobro je vyváženo zlem, trápení radostí, pláči vzdoruje smích. Bůh stvořil muže, muže krásného, s bystrou myslí a vtipem, s velkou silou a zvídavostí. Aby o tuto dokonalou bytost bylo dobře pečováno a stran zábavy postaráno, stvořil také ženu! Žena si rychle uvědomila sílu svého půvabu a muž objevil jeji přitažlivost. Této vzájemné sympatii se dodnes říká láska, cit krásný, bohužel také nebezpečný…

 

Turnaj neurozených

   Pojďte se s námi podívat na konec 13. století, kdy se měšťané v některých evropských zemích snažili napodobit záviděníhodný život šlechty a jejich zábavy. Jejich zájem o co nejvěrnější uspořádání rytířských her spočíval především v rytířských soutěžích. Uvidíte souboje s rozličnými zbraněmi s obdivuhodnými výkony šermířů a zajímavé vyústění celého turnaje. Program je určen širokému spektru diváků.

 

 

 

http://artusthor.cz/

https://www.facebook.com/pages/Artus-Thor/144388595577841

Tento web byl vytvořen v systému web-rychle.cz pro nekomerční užití.