Zanthia Absolon

 

   Orientálnímu tanci se věnuji již několik let. V roce 2009 jsem získala diváckou cenu soutěže Královna Orientu a vystupuji na historických festivalech a příležitostně tančím v čajovnách. Tanečně se vzdělávám u předních českých tanečnic, jako jsou například Eglal nebo Shereen. V orientálním tanci jsem našla splynutí duše a těla, a radost, kterou mi přináší, se snažím zprostředkovat co nejvíce lidem. 

 

 

Orientální tanec
   Tanec je vyjádřením duše. Tanec je řeč, které rozumí každý. Tanec je splynutím těla a mysli. Orientální tanec má kořeny hluboko ve starověkých vyspělých kulturách. Je obvykle spojován s harémy, kde představoval potěšení pro muže, a tanečnice byly něčím tajemným a nedotknutelným. Orientalní tanec však ve všech svých formách představoval hlavně zábavu a cestu k udržení fyzické kondice pro samotné ženy. 

   Orientální tanec - Raqs Sharqi  nebo-li Tanec východu - si v západních kulturách osvojil název břišní tanec. V současnosti břišní tanec představuje směs moderních a starobylých technik sjednocených do umění, které učaruje každému.

   Orientální tanec je aktivitou, která nejen vypadá nádherně a udržuje v kondici, ale taktéž léčí. Břišní tanec nezatěžuje specifické svalové skupiny nebo klouby, naopak zpevňuje komplexně celé tělo. Napomáhá správnému držení, a díky práci s břišním a pánevním svalstvem napomáhá správné činnosti trávící soustavy. Taktéž je velice účinný při rehabilitaci po úrazech a dlouhodobých onemocněních. Zanedbatelný není ani vliv na psychiku, orientální tanec uvolňuje, uklidňuje, zvyšuje sebevědomí a dodává optimizmus.

 

 

 

Více zde: http://zanthia.webnode.cz/

Tento web byl vytvořen v systému web-rychle.cz pro nekomerční užití.